Edukira salto egin | Salto egin nabigazioara

Tresna pertsonalak
Hemen zaude: Hasiera Albisteak Bidasoaldeko X. Nazioarteko Gazteen Folklore Jaialdia

Dokumentuaren akzioak

Bidasoaldeko X. Nazioarteko Gazteen Folklore Jaialdia

dantzan.com
2006/07/14 13:41
2006ko Uztailaren 20etik 25era burutuko da Eraiki Dantza Taldeak antolatzen duen gazteen folklore jaialdia. Serbia, Sri Lanka, Georgia, Errusia eta Ibizako taldeek parte hartuko dute Euskal Herrikoekin batera. Irun, Zarautz, Lesaka, Etxalar, Zumaia eta Bera-ra iritsiko da aurtengo Bidasoaldeko gazteen folklore jaialdia.

Hona hemen Bidasoaldeko X. Nazioarteko Gazteen Folklore Jaialdian parte hartuko dute dantza taldeen zerrenda:

  • Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)


Egitaraua


Uztailak 20, osteguna - Irun

21:00etan: herriko kaleetan zehar kalejira.
22:00etan: Santiago kaleko Euskal Jai frontoian, jaialdiaren hasiera ekitaldia:

  •  Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)


Uztailak 21, ostirala - Zarautz

23:00etan: Munoa plazan:

  • Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)


Uztailak 22, larunbata - Lesaka

20:00etan: plaza Zaharrean.

  • Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Eraiki (Irun)
  • Tantirumairu (Lesaka)


Uztailak 23, igandea - Etxalar

Meza Nagusia bukatu ondoren: Etxalarko plazan:

  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Eraiki (Irun)


Uztailak 23, igandea - Zumaia

19:00etan: Zumaiako Eusebio Gurrutxaga plazan.

  • Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)


Uztailak 24, astelehena - Bera

20:00etan: Altzateko plazan.

  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)
  • Gure Txokoa (Bera)


Uztailak 25, asteartea - Irun

11:00etan: herriko kaleetan zehar kalejira.
16:00etan: Zabaltza plazan, Dantza tailerra.
19:00etan: Santiago kaleko Euskal Jai frontoian, Jaialdiaren amaiera.

  • Abrasevic (Serbia)
  • Sama Ballet (Sri Lanka)
  • Mindia (Georgia)
  • Chkolneye Gody (Errusia)
  • Es Broll (Ibiza)
  • Eraiki (Irun)

Dokumentuaren akzioak

Erantzun

Erantzuna emateko identifikatu egin behar zara, gure webgunean erabiltzaile bat sortuz.