BEGIN:VCALENDAR
PRODID:-//AT Content Types//AT Event//EN
VERSION:2.0
METHOD:PUBLISH
BEGIN:VEVENT
DTSTAMP:20240329T003755Z
CREATED:20230510T083239Z
UID:ATEvent-f100d09150734e52a955d9e2d0b40fa9
LAST-MODIFIED:20230510T083309Z
SUMMARY:Gazteen Mailako Aurresku Txapelketa Nagusia 2023
DTSTART:20230513T090000Z
DTEND:20230513T215959Z
DESCRIPTION:
Maiatzaren 13an\, goizeko 11:00etan\, Legazpiko Azokan\
, D sailaren (2008 eta 2009 urteetan jaiotakoak) txapelketa ospatuko d
a
\nMaiatzaren 14an\, goizeko 11:00ean\, Errenteriako Niessen Ku
ltur gunean\, A sailaren (2013\, 2014 eta 2015 urteetan jaiotakoak) et
a B sailaren (2010\, 2011 eta 2012 urteetan jaiotakoak) txapelketak os
patuko dira.
\n2022-2023 Aurresku ligan sailkapenaren arabera lo
rtuko da txapelketa hauetan parte hartzea. Saila bakoitzeko ongien sai
lkatutako ondorengo dantzari kopuruan:
\n\n- A saila: 13 dant
zari.
\n- B saila: 12 dantzari.
\n- D saila: 14 dantzari.<
/li>\n
\nDantzak
\n\n- A saila: Or
matxulo eta Agurra.
\n- B saila: Hondarribi handia
eta Zortzikoa.
\n- D saila: Betronio Handia\,
Aurkez aurke eta Kontrapasa.
\n
\nGipuzkoako
Dantzarien Biltzarrak izendatutako epaimahaiak modu honetan osatuko d
ira:
\n\n- D saila:\n
\n- Jose Luis Val
lejo (Tolosa)
\n- Maria Ferreiro (Elgoibar)
\n- Katerin Ar
tola (Oiartzun)
\n
\n \n- B eta A sailak:\n
\n- Idoia Besada (Pasaia)
\n- Nahikari Vizuete (Lezo)<
/li>\n
- Xabier Mendizabal (Donostia)
\n
\n \n
\nD
antzariek Gipuzkoako ohiko jantziaz hornitua dantzatu beharko dute.
\nSariak
\n\n- Saila bakoitzeko 6 sari n
agusi banatuko dira:\n
\n- 1 Saria: Buruzagi makila eta garaikurr
a.
\n- 2.\, 3.\, 4.\, 5. eta 6. Sariak: Trofeoa.
\n
\n
li>\n - Gainontzeko dantzariek\, oroigarria eskuratuko dute.
\nBestelako sariak:\n\n- D saileko txapelketan Juan Mari Burgera
ren eskultura.
\n- D saileko txapelketan jantzi egokienaren sari
a.
\n- Liga txapeldunaren sariak ere banatuko dira.
\n- He
rriko dantzari onena
\n- Irabazlearen irakaslea
\n
\n\n
\nD sailako "Gazteen mailako V Aurresku Txapelketa
nagusia".
\nHauexek izango dira\, maiatzaren 13an\, 11
:00etan\, Legazpiko Azokan\, Goiz Deia Txistulari Taldearen laguntzarekin\, parte hartuko duten dantzariek:
\nD. Saila:
\n\n- Amaiur Tejeria (Zi
zurkil)
\n- Naia Amorena (Astigarraga)
\nLide Sarasola (Zizurkil)\n- Clara La
rrañaga (Amasa-Villabona)
\n- Jurgi Errandonea
(Andoain)
\n- Garazi Oiarzabal (Zizur
kil)
\n- Naroa Nieto (Amasa-Villabona)
\nOlaia Iraola (Zizurkil)\n- June Larr
añaga (Andoain)
\n- Mikel Esnaola (Le
zo)
\n- Irati Larrañaga (Andoain)
\nIhintza Erauskin (Lezo) \n- Uxue Cabrera
(Elgoibar)
\n- Jone Arretxe (Amasa-Vil
labona)
\n
\nA eta B sailetako "Gazteen mailako V A
urresku Txapelketa nagusia"
\nHauexek izango dira\, mai
atzaren 14an\, 1100etan\, Errenteriako Niessen kulturgunean\,
Errenteriako Udal Txistulari Taldearen laguntzarekin\, parte
hartuko duten dantzariek:
\nB. Saila:
\n
\n- Nora Escudero (Legazpi)
\n- Julen
Lertxundi (Asteasu)
\n- Unax Ansola (
Elgoibar)
\n- Jon Alberdi (Legazpi)
\n- <
strong>Naroa Del Rio (Tolosa)
\n- Danel Castill
o (Pasai Donibane)
\n- Onditz Esnaola
(Lizartza)
\n- Enara Artola (Lezo)
\nJune Aguado (Amasa-Villabona) \n- Nora Da
vila (Zizurkil)
\n- Maria Sanchez (Leg
azpi)
\n- Irene Toledano (Elgoibar)
\n
\nA. Saila:
\n\n- Hugo Haro (Lezo)
\n- Xalbat Maya (Errenteria)
\n<
li>Araitz Mantxola (Legazpi)\n- Irati
Perez (Lezo)
\n- Amira Zabaleta (Lezo)
\n- Lur Lacasta (Lezo)
\n- Nora
Lafuente (Legazpi)
\n- Noa Zabaleta (L
ezo)
\n- Ane Perez (Lezo)
\n- Jan
nik Narbarte (Errenteria)
\n- Malen Plata (Errenteria)
\n- Gorane Villa (Lezo)
\n
- June Romero (Lezo)
\n
LOCATION:Legazpi\, Legazpiko Azoka
CLASS:PUBLIC
END:VEVENT
END:VCALENDAR