Hemen zaude: Hasiera Agenda

Dokumentuaren akzioak

Agenda

2017/07/21ko hitzorduak

Aiko Taldea: erromeri-dantzaldia

2017/07/21 20:00 Derio, Seminario alboa

Dantzaldi Erromeria

LVCren VII. Kongresuko arratsaldeko egitarauaren barruan

20:00 DERIO (Seminario alboan)

Gehiago irakurri

Folklore Bizian

2017/07/21 20:30 Galdakao, Unkina kiroldegia

Galdakaoko Andra Mari dantza taldeak antolatzen duen Folklore Bizian jaialdia uztailaren 19tik 24ra ospatuko da. Jaialdiko gonbidatuak izango dira Armeniako Bardiner folklore-taldea eta Uruguaiko Canalones danza independiente taldea. Armeniarrek balleta egiten dute eta uruguaitarrek Hego Amerikako tradizioko doinu ezagunak dantzatu eta kantatzen dituzte. Aipatutako nazioarteko taldeez gain Andra Mari eta Oinarin dantza taldeek ere hartuko dute parte.

Egitaraua

  • Uztailak 21, ostirala

20:30, Unkina kiroldegian, Bardiner folklore-taldea (Armenia), Canalones danza independiente taldea (Uruguai) eta Oinarin Dantza Taldea (Usansolo, Galdakao, Euskal Herria).

  • Uztailak 24

20:30ean, plazan, Andra Mari dantza taldea (Galdakao) Bardiner Ensemble Folklorique dantza taldea (Armenia) Canalones danza independiente taldea (Uruguai)

*Dantza-saioen aurretik, kalejira egingo dute dantza taldeek udalerriko kaleetatik barrena

Gehiago irakurri

Nazioarteko Folklore Jaialdia

2017/07/21 22:30 Elgoibar, Maalako parkea

Portugaleteko Elai Alai elkarteak antolatzen du Nazioarteko Folklore Jaialdia eta aurten, Ekuadorko, Mexikoko, Txuvaxiako, Poloniako, Indiako eta Euskal Herriko taldeak batuko dira. Portugaleten izaten diren emanaldiez gain, beste hainbat herrik ere jasotzen dituzte atzerriko taldeen emanaldiak, horregatik, uztailaren 16tik 31ra bitartean Euskal Herriko zenbait txokotara bidaiatuko dute jaialdian parte hartuko duten dantza-taldeek. Hona egitaraua:.

Uztailak 21

  • Elgoibar: 22:30ean, Txuvaxia eta Indiako taldeak.

Uztailak 22

  • Getxo: 21:00etan, Mexikoko taldea.

Uztailak 23

  • Errenteria: 19:00etan, Txuvasiako taldea.
  • Ermua: 19:00etan, Indiako eta Poloniako taldeak.

Uztailak 27

  • Bilbo: 19:00etan, Indiako, Mexikoko, Poloniako, Kolonbiako, Ekuadorko eta Txuvasikao taldeak.
  • Barakaldo: 20:30ean, Mexikoko taldea.

Uztailak 28

  • Arrasate: 22:30ean, Indiako taldea.
  • Deba: 22:30ean, Mexikoko taldea.

Uztailak 30

  • Gueñes: 20:00etan, Indiako taldea.
  • Sopuerta: 22:00etan, Mexikoko taldea.
  • Bakio: 22:00etan, Txuvasiako taldea.

Uztailak 31

  • Arrieta: 19:00etan, Mexikoko taldea.
  • Loiola (Donostia): 18:00etan, Indiako eta Txuvasiako taldeak.

Gehiago irakurri

« Uztaila 2017 »
Uztaila
AlAsAzOgOrLrIg
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
« Abuztua 2017 »
Abuztua
AlAsAzOgOrLrIg
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031
« Iraila 2017 »
Iraila
AlAsAzOgOrLrIg
123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930